Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

AutoBinck vytvořil import pro značku MG

Automobilová skupina AutoBinck vytvoří pro český i slovenský trh samostatná obchodní zastoupení značky MG. Zveřejnila dnes také personální oznámení týkající se jmenování generálních ředitelů nových zastoupení v obou zemích.

„Rostoucí ambice automobilové skupiny AutoBinck a společnosti SAIC, majitele značky MG Motor, v obchodu s novými vozy MG na trzích v České a Slovenské republice vedly k dnešnímu oznámení o vytvoření samostatných obchodních zastoupení této automobilové značky v obou zmíněných zemích,“ uvedla firma.

V souvislosti s tím byli v první fázi tohoto procesu osamostatnění značky MG na trhu nově jmenováni generální ředitelé pro každou z obou zemí.

Generálním ředitelem MG Česká republika je s platností od 1. srpna jmenován Martin Králíček, který má téměř patnáctileté zkušenosti z oblasti automotive, a to na několika vedoucích pozicích u renomované leasingové společnosti a také u importérské organizace přední zahraniční automobilové značky na českém trhu.

„Je pro mě velkým potěšením přijmout výzvu reprezentovat značku MG, o které jsem přesvědčen, že svým současným a budoucím portfoliem modelů, rozvojem moderních technologií a důrazem na kvalitu zákaznických služeb bude patřit k významným značkám na náročném celoevropském, ale především lokálním automobilovém trhu. Velkou šanci vidím aktuálně v posílení fleetových prodejů, a to s brzkým uvedením modelu MG5, což je elegantní elektrické kombi,“ říká ke svému jmenování Martin Králíček. Pozici generálního ředitele v zastoupení MG Slovenská republika přijal k 1. červenci Roman Petrík, který pro značku MG doposud působil jako regionální obchodní manažer. Ten zasvětil automobilovému byznysu na několika vedoucích pozicích v oblasti obchodu a marketingu přes osm let své úspěšné pracovní kariéry.

„V značke MG máme príležitosť priblížiť našim zákazníkom jedinečné spojenie tradičnej značky spolu s inováciami a technologickými riešeniami, ktoré poskytuje jej súčasný vlastník, a to všetko za dostupnú cenu. Šance na úspech sú vysoké vzhľadom na svetovú úroveň kvality a dizajnu nových modelov ako nové MG4, ktoré vo viacerých parametroch predbieha zavedenú európsku konkurenciu. Teším sa na spoločnú cestu rozvíjania MG na slovenskom trhu ako značky s jedným z najväčších potenciálov znovuzrodených značiek so storočnou históriou, čo sa na trhovom podiele v Európe už začína jednoznačne prejavovať. Zákazníci sa tak môžu tešiť na množstvo dostupných modelov s unikátnou zárukou, kvalitou a prijateľnou cenou,“ je přesvědčen Roman Petrík.

Posílení pozice značky MG na automobilových trzích v Česku a na Slovensku formou vytvoření samostatných zastoupení plynule navazuje na její úspěšné uvedení v obou zemích v červenci loňského roku, a to díky úsilí všech zaměstnanců společnosti M Motors CZ a M Motors SK. I proto bylo možné dosáhnout za úvodní rok fungování značky MG na obou trzích celkového počtu více než 3 100 objednávek nových vozů.

Cílem současných organizačních změn je mimo jiné dosáhnout v dlouhodobějším časovém horizontu prodejů nových vozů na úrovni úspěšně etablovaných značek na obou trzích.

„Rozšíření a zkvalitnění dealerské sítě s důrazem na dosažení vysoké úrovně zákaznické spokojenosti v prodejních i poprodejních službách bude provázet také nabídka chytrých řešení souvisejících s rozvojem elektromobility. I proto je v plánu další fáze těchto změn v podobě personálního posílení nové organizační struktury a s tím spojené nastavení dalších potřebných procesů, termínově směřujících k přelomu třetího a čtvrtého kvartálu letošního roku,“ uvedl Autobinck.

02.08.2023Autodealers

Informace odjinud

Volkswagen a Audi si spalovací motory udrží déle. Je o ně totiž stále velký zájem

Dvě značky z koncernu Volkswagen přehodnocují svůj přechod na elektromobilitu. O lokálně bezemisní pohony totiž není takový zájem.
auto.cz

Toyota vyvinula nové palivové články na vodík. Jsou úspornější a vydrží jako diesely

Japonci vyvinuli již třetí generací palivových článků, které jsou mezigeneračně efektivně, výkonnější a trvanlivější.
auto.cz

Tenhle čínský elektromobil má Tetris ve světlech. Podívejte se, jak to vypadá

Elektrický Huawei Aito M9 vzdává hold jedné z nejúspěšnějších počítačových her všech dob.
auto.cz

Nový Volkswagen Teramont Pro je největší SUV značky. Má EA888 páté generace

V Číně se oficiálně představuje celosvětově největší SUV od Volkswagenu. Má novou pátou generaci koncernového čtyřválce EA888.
auto.cz

Krásný Citroën C6 byl i přes špičkovou techniku ukázkový propadák

Náhrada za XM se jako koncept poprvé objevila již koncem minulého století. Oblíbili si ji francouzští prezidenti, ale zákazníci nikoliv.
auto.cz

Lexus v Česku rozjel další slevovou akci. Ušetřit můžete až přes 600 tisíc

Japonská prémiová značka na březen chystá další kolo své úspěšné akce Lexus Business Week, v jejímž rámci dosahují slevy více než 600 tisíc korun. Ušetřit ovšem můžete už teď.
auto.cz

Čína má Teslu jako v kleštích. Může tak tlačit na Trumpa

Čínské úřady mohou zdržovat schvalování autonomního řízení tesel na tamních silnicích, píše list Financial Times. Mají tak vyjednávací trumf proti americkým clům.
auto.cz

Elektrický Leapmotor T03 bude v Polsku už za 270 tisíc. Slev je na něj hromada

Čínsko-polský útok Stellantisu na Dacii Spring by mohl být nečekaně výhodný - tedy alespoň v Polsku a se štědrou státní podporou.
auto.cz

Tohle jinde neuvidíte: Vaculík detailně zkoumá Hyundai Kona Electric po 160.000 km

Nikdo dnes asi nepochybuje, že když máte kde nabíjet a nejezdíte každý den dlouhé trasy, je dnešní elektromobil plně vyhovující. A že i jeho očekávané servisní náklady jsou nižší než u spalovacích aut. Otazníky ale stále visí nad životností a spolehlivostí v rukou druhých a třetích majitelů.
auto.cz

Ferrari F50 dodnes stojí ve stínu F40, ale řídí se lépe. A je mnohem exkluzivnější

Exkluzivní supersport Ferrari F50 byl velkolepým dárkem, který si automobilka nadělila k oslavám svého padesátého výročí.
auto.cz

Malá Mazda 2 končí. V Česku jsou skladem jen 2 kusy, zastoupí ji Toyota Yaris

Základní Mazda 2 se prodávala přes deset let. Automobilka jí definitivně nahrazuje hybridním modelem na základech Toyoty Yaris.
auto.cz

Vzácný restomod Prodrive P25 je na prodej. Tahle impreza ztrapní supersporty

Exkluzivní restomod Prodrive P25 se oficiálně představil v roce 2022 má pod kapotou silnější 2,5litrový boxer o 444 koních.
auto.cz

Sportovní Peugeot 208 GTi by se mohl vrátit. Zřejmě ale bude na baterky

Kdyby se skutečně vrátil, mohl by sdílet elektrickou techniku s nejnovějšími sportovními modely Stellantisu.
auto.cz

TEST Volkswagen Golf GTI Clubsport – Je skvělý, ale chtěl by špetku motorsportu navíc

Volkswagen Golf GTI se loni představil s decentním faceliftem, technickou modernizací a jen krátce poté dostal i vylepšující paket Clubsport. Za necelých 90 tisíc korun přináší spoustu hodnotných drobností.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Bosch chystá snižování nákladů

Německý koncern Bosch oznámil snižování nákladů a počtu zaměstnanců kvůli chmurnému výhledu na rok 2024. Společnost očekává stagnaci výroby vozidel, což bude mít dopad na ziskové marže.

Celý článek

Renault předvedl v Praze Scénic E-Tech

Zimní zahrada pražského hotelu Holiday Inn hostila 16. dubna novinářskou prezentaci elektrického Renaultu Scénic E-Tech.

Celý článek

Vláda si brousí zuby na další gigafactory

Několik měsíců poté, co musela Česká republika vzdát své ambice na investici Volkswagenu do výstavby továrny na baterie do elektromobilů koncernu u Plzně, je tu další investiční pobídka na gigafactory.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.