Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

e-Salon ukázal průřez tuzemskou elektromobilitou

Veletrhy Brno před řadou let zrušily tradiční jarní autosalon a od té doby není v Česku mnoho automobilových výstav, kde by zájemci mohli vidět průřez celým segmentem trhu motorových vozidel. Výjimkou je pražský e-Salon, jehož pátý ročník proběhl 9. až 12. listopadu na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA.

Letos zaplnil šest hal areálu expozicemi 109 vystavovatelů a stovkami modelů na hrubé výstavní ploše 20 800 čtverečních metrů. Elektromobily, hybridy a další eko vozidla doplnily dobíjecí technologie.

Výstava začala akcí Porsche ČR, kde největší tuzemský importér předvedl elektrické portfolio značek Volkswagen, Audi, SEAT, CUPRA a VW Užitkové. Volkswagen přivezl zbrusu nové ID.7, Cupra předvedla Tavascan. Nechyběla ikonická dodávka ID.Buzz.

Následovaly tiskové konference Škody, Renaultu, Kia, Opelu, Peugeotu a Fordu. Hned dvě významné národní premiéry přivezla na e-SALON Škoda. Těmi byly nová generace Kodiaqu iV a Superbu iV.

Renault poprvé v Česku se představil nový Scenic E-Tech 100% elektrický, který měl svoji světovou premiéru na salonu v Mnichově v září letošního roku. Druhou premiérou značky byl v Letňanech poprvé prezentovaný nový Espace E-Tech full hybrid 200k. Dacia zkoušela zaujmout návštěvníky Joggerem Hybrid 140.

Korejská Kia uspořádala národní premiéru největšího elektrického SUV EV9. Peugeot ukázal symbol nové éry značky – Inception Concept – jen deset měsíců po mezinárodní a osm měsíců po evropské premiéře.

Hyundai připravil Konu Electric, vyráběnou na Moravě v Nošovicích. Opel měl na pódiu elektrickou Corsu.

Všechny své modely vystavila značka DS, nechyběly Alfa Romeo, Jeep, Fiat, Renault, MG, Mitsubishi, Tesla, Ford či e-trucky Daimler Truck, Volvo a Scania. V Letňanech se ukázala i dodávka IVECO DAILY Electric.

A co Číňané? Zájemci o vozy z Říše středu si měli možnost prohlédnout vozy značek DONGFENG nebo NIO. Pozornost budila také značka MG, která už v tuzemsku prodává tisíce vozů čínské provenience ročně.

V halách byly vystaveny i vysokozdvižné elektrické nakladače a bagry či dobíjecí stanice společností ELEXIM, Phoenix Contact, Sectron, Olife Energy, Siemens a dalších.

14.11.2023Autodealers

Informace odjinud

Martin Vaculík a Volkswagen Crafter za 2,3 milionu: Tahle krabice projede snad všechno!

Druhá generace Volkswagenu Crafter vyráběná od roku 2017 nikdy nebyla nejlevnější dodávkou na trhu. Nezaměřuje se tak na plechové vany pro poštu a kurýrní služby, ale zaměřuje se na uspokojování náročných zákazníků. Třeba těch, kdo chtějí s osobní verzí dodávky jezdit v náročném terénu.
auto.cz

Modernizované Audi Q4 sousedi nepoznají. Uvnitř je ale změn nespočet

Modernizované Audi Q4 přináší po pěti letech od uvedení na trh interiér nové generace a dojezd nyní dosahuje až 592 km. Utáhne těžší přívěs, nabijete ho rychleji a zadní světla vás zbaví bezohledných řidičů.
auto.cz

Xiaomi už vyvíjí auta v Evropě. Německý tým stojí za výkonnější kopií Ferrari

Jízdní vlastnosti dnes pro čínské automobilky nejsou příliš důležité, požadavky domácího trhu jsou totiž jiné. Xiaomi má na to jiný názor a pro ladění podvozků založilo evropskou pobočku. Prvním výsledkem je ostrá varianta SUV YU7.
auto.cz

Nezašel už Hyundai až moc daleko? Nový Ioniq V je futuristický i na dnešní poměry

Hyundai v Číně rozjíždí velkou modelovou ofenzivu. Prvním výsledkem je elektrický Ioniq V, které sází na prostorný interiér, výrazný design a techniku laděnou přímo pro tamní trh.
auto.cz

TEST DS N°4 Plug-in hybrid 240 – Jen pro vybranou klientelu

Modernizované DS 4 dostalo pojmenování DS N°4 a do vínku hned čtyři různé pohonné jednotky. Pokud preferujete zážehový čtyřválec, nemáte jinou možnost než si jej pořídit s plug-in hybridním pohonem.
auto.cz

Nový Freelander se ukázal v produkční verzi. Britsko-čínský obr míří i k nám

Land Rover rozšiřuje své portfolio o další značku. Freelander bude vznikat ve spolupráci s čínským Chery a jeho první model se právě ukázal v produkční verzi, kterou brzy potkáme i v Evropě.
auto.cz

Další čínský soupeř pro Škodu Enyaq? Aion V má evropskou výrobu a zajímavou výbavu

Další čínská značka zkouší štěstí v Evropě. Aion V se velikostí blíží známým rodinným SUV, ale chce zaujmout hlavně elektrickým pohonem, komfortní výbavou a novým výrobním zázemím.
auto.cz

Ford má nový elektrický mustang. Výkon je šílený, ale kouzlo už trochu vyprchalo

Ford představil další čistě elektrický mustang zaměřený na sprinty na čtvrt míle. Cobra Jet 2200 je extrémní stroj, ale otázkou zůstává, zda kromě výkonu fanouškům dokáže nabídnout dostatečně zajímavý zážitek, nebo jde jen o přehlídku technologického umu značky.
auto.cz

Zeekr 9X od Mansory šokuje svými výkony i povedeným designem

Společnost známá kontroverzní úpravou supersportovních a ultra luxusních vozů si vzala do parády čínské SUV Zeekr 9X. Kupodivu to vůbec nedopadlo špatně.
auto.cz

Rallye Šumava Klatovy v cíli: Mareš vyhrál a po letech slaví první místo

Vítězem Rallye Šumava Klatovy, která otevřela letošní mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, se stal Filip Mareš s vozem Toyota GR Yaris Rally2). Pro jezdce to bylo vítězství v absolutním pořadí po téměř šesti letech, naposledy vyhrál Rallye Hustopeče 2019.
auto.cz

Auta z pekla: Co nás nejhorší Alfa Romeo všech dob naučila o Číně?

Nejhorší Alfou všech dob totiž ani tak úplně není Alfa Romeo, ale asijský produkt, který se za Alfu snažil vydávat. Zopakujme si příběh Alfy Romeo Arna, protože v časech invaze čínských aut může sloužit jako záblesk naděje do budoucnosti.
auto.cz

Rallye Kanárské ostrovy v cíli: Solberg boural a Ogier vyhrál

Obhájce titulu mistra světa v automobilových soutěžích Francouz Sébastien Ogier (Toyota GR Yaris Rally1) vyhrál Rallye Kanárské ostrovy. Po pátém podniku mistrovství světa se vrátil na první místo v MS Velšan Elfyn Evans (Toyota GR Yaris Rally1).
auto.cz

BYD Seal 08 získá dojezd 400 km za pět minut. Co se ukrývá pod označením DiSus-A

Kromě nového obřího SUV Sealion 08 ukázal BYD před domácím publikem také nový elektrický sedan Seal 08. Chlubí se superrychlým nabíjením i sličnými tvary.
auto.cz

Jak se změnila ochrana dětí v autech? Na sedačce opravdu nešetřete!

Dětské autosedačky se za více než šedesát let svého vývoje změnily v osobní strážce našich dětí. Speciální skořápky jsou odolnější proti čelnímu i bočnímu nárazu. A bezpečí zvyšují také moderní technologie Bluetooth.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.