Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Členové poroty ankety Auto roku 2022/21 mají 24. března poslední možnost odevzdat Svazu dovozců automobilů své hlasovací lístky pro 1. kolo. V něm vybírají z nominovaných vozů pětici automobilů, které by chtěli vidět ve druhém kole.

24.03.2022 Autodealers

Areál Golfu Hostivař hostil 17. března porotce ankety Auto roku 2022. Členové poroty otestovali všechny nominované vozy do soutěže. Na místě byli k vidění i zástupci automobilek a sponzoři ankety. Mediálním partnerem je časopis Automakers. Jako každý rok došlo k focení řady PR manažerů.

18.03.2022 Autodealers

Areál Golfu Hostivař bude hostit 17. března porotce ankety Auto roku 2022. Členové poroty tam otestují všechny nominované vozy do soutěže. Na místě budou i zástupci automobilek a sponzoři ankety. Mediálním partnerem je časopis Automakers.

15.03.2022 Autodealers

Zhruba pětina dílů, které ruská automobilka AvtoVAZ používá k výrobě vozů Lada, pochází ze zahraničí, mimo jiné i z EU. Oba závody tedy kvůli sankcím, uvaleným na Rusko v odpovědi na invazi na Ukrajinu, musely pozastavit výrobu.

14.03.2022 Autodealers

Malosériový výrobce značky ALPINA z Buchloe u Mnichova se stává součástí BMW Group. Rodina Bovesiepenových, která továrnu vlastní, kupní cenu nezveřejnila. Uzavření transakce ještě podléhá různým odkladným podmínkám, zejména potom schválení příslušnými antimonopolními úřady.

11.03.2022 Autodealers

Koncern Volkswagen až do odvolání zastavuje výrobu aut v Rusku. Automobilka to zdůvodnila invazí ruských vojsk na Ukrajinu. Opatření se týká i dalších obchodních aktivit, zastaven až do odvolání je tak i vývoz aut ze skupiny VW do Ruska. K podobnému kroku v minulých dnech sáhly i některé další globální automobilky včetně Škody Auto.

04.03.2022 Autodealers

Časopis Automakers, partnerský magazín SDA, finančně podpořil dodávku zboží pro ženy a děti z Ukrajiny, kteří čekají na východní slovenské hranici v mrazivém počasí hodiny a dny na to, aby našli přechodný domov mimo válečné oblasti. Zásilku organizovala agentura CCL ve spolupráci s Červeným křížem.

03.03.2022 Autodealers

Škodě Auto chybí po ruské invazi díly od několika lokálních dodavatelů z Ukrajiny. Produkce vozů v montážním závodě v ukrajinském Solomonovu, určená pro místní trh, je pozastavena. V partnerském závodě s názvem Eurocar se vyrábí vozy Superb, Kodiaq, Karoq a Fabia Combi. Firma musela od začátku března omezit výrobu i v Česku.

02.03.2022 Autodealers

Slavnostní ceremoniál vyhlašování vítěze COTY 2022 odstartoval na ženevském výstavišti Palexpo 28. února v 17 hodin a přenášen byl živě prostřednictvím několika platforem. Vozem roku 2022 se stala Kia EV 6.

01.03.2022 Autodealers

Počet vozů, které prodala japonská značka Toyota na českém trhu, letos v únoru přesáhl 150 000. „Za tři uplynulá desetiletí do konce ledna automobilka v tuzemsku prodala 135 945 osobních a 13 775 lehkých užitkových automobilů, tedy celkem 149 720,“uvedl šéf importu Martin Peleška.

25.02.2022 Autodealers

Informace odjinud

Suzuki Vision Gran Turismo je sporťák s motorem z Hayabusy, 3 elektromotory a pohonem všech kol

Suzuki představilo koncept pro závodní hru GranTurismo. Chlubí se pohonem všech kol, motorem z motorky Hayabusa a třemi elektromotory. V přípravě je okruhová verze.
auto.cz

Fotogalerie: GP Monaka od 50. let po dnešek

Podívejte se na fotografický průřez historií Velké ceny Monaka formule 1.
auto.cz

Jaromír Jágr se přesvědčil, že je Kia EV6 bezpečné auto. A řekl, jak to celé bylo

Elektromobil, ve kterém boural slavný kladenský hokejista, si z Euro NCAP odvezl plný počet hvězd.
auto.cz

První setkání s BMW i7: Interiér je luxusní, ale co kontroverzní exteriér?

České zastoupení automobilky BMW dnes kousek za Prahou poprvé prezentovalo novou elektrickou limuzínu i7, kterou si s konkurencí rozhodně nespletete.
auto.cz

WRC Generations: Nová hra s licencí WRC vyjde na podzim. Má být nejlepší!

Studio Kylotonn se alespoň dle svých slov loučí se závodní sérií WRC ve velkém. Zda půjde opravdu o nejlepší rallye hru za poslední roky, se dozvíme 13. října 2022, kdy bude zahájen prodej WRC Generations.
auto.cz

BMW se zviklat konkurencí nenechá. Návrat do F1 není v plánu

Je to již 13 let od doby, kdy bavorská automobilka naposledy aktivně vystupovala ve formuli 1. Roky budou dále přibývat, BMW se totiž na návrat nechystá. 
auto.cz

Nový Singer 911 Big Sur je další nádherný restomod z Kalifornie

Věhlasný úpravce tradičních vozů Porsche se pochlubil novým kouskem, který opět vypadá naprosto fantasticky.
auto.cz

Maserati MC20 přijíždí oficiálně v otevřené verzi Cielo

Téměř dva roky po představení kupé přijíždí model MC20 také v otevřené verzi Cielo.
auto.cz

Sunbeam Tiger (1964–1967): Evropský roadster s motorem Ford V8

Roadster Sunbeam Tiger měl karoserii a podvozek modelu Alpine, do kterého byl namontován americký motor Ford V8. V první sérii Mark I měl objem 4,26 litru a výkon 166 koní. Mark II s objemem 4,74 litru dosahoval rychlost až 200 km/h.
auto.cz

Plastové pružiny slibují nižší váhu a větší odolnost, zkoušky vychází skvěle

Německý dodavatel dílů vyvinul plastové pružiny. Na jejich vývoji spolupracuje s několika výrobci a výsledky testů jsou slibné. Dokonce už má na nový typ pružin první objednávku.
auto.cz

Ford testuje systém automatického zpomalení aut ve vymezených zónách

Automobilka Ford testuje systém virtuálních zón s nastaveným rychlostním limitem, které by mohlo auto rozpoznat a samo při vjezdu do nich odpovídajícím způsobem upravit svoji rychlost.
auto.cz

Nepřehlédnutelný Hyundai Staria je v Česku! První svezení ukazuje, že Multivan má problém

Futuristické MPV Hyundai Staria po měsících čekání dorazilo na český trh. V rámci prezentace jsme jej důkladně prolezli a absolvovali první svezení.
auto.cz

SCG 008 je terénní závoďák za 2,3 milionu, který si musíte postavit sami

Společnost Scuderia Cameron Glickenhaus představila finální podobu terénního závoďáku, který původně vznikl jako aprílový žert. Stojí 2,3 milionu a postavit si ho musíte sami.
auto.cz

VW Touareg slaví 20 let na trhu, zákazníkům nabídne speciální edici

Vlajkové SUV automobilky Volkswagen by se mělo již v polovině příštího měsíce objevit ve speciální výbavě Edition 20, oslavující 20 let na trhu.
auto.cz

Members news

Calendar


Public Besip SDA-CIA
Current month   

Events

Choose a day

Nejbližší akce


Cooperate with

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.