Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Členové poroty ankety Auto roku 2022/21 mají 24. března poslední možnost odevzdat Svazu dovozců automobilů své hlasovací lístky pro 1. kolo. V něm vybírají z nominovaných vozů pětici automobilů, které by chtěli vidět ve druhém kole.

24.03.2022 Autodealers

Areál Golfu Hostivař hostil 17. března porotce ankety Auto roku 2022. Členové poroty otestovali všechny nominované vozy do soutěže. Na místě byli k vidění i zástupci automobilek a sponzoři ankety. Mediálním partnerem je časopis Automakers. Jako každý rok došlo k focení řady PR manažerů.

18.03.2022 Autodealers

Areál Golfu Hostivař bude hostit 17. března porotce ankety Auto roku 2022. Členové poroty tam otestují všechny nominované vozy do soutěže. Na místě budou i zástupci automobilek a sponzoři ankety. Mediálním partnerem je časopis Automakers.

15.03.2022 Autodealers

Zhruba pětina dílů, které ruská automobilka AvtoVAZ používá k výrobě vozů Lada, pochází ze zahraničí, mimo jiné i z EU. Oba závody tedy kvůli sankcím, uvaleným na Rusko v odpovědi na invazi na Ukrajinu, musely pozastavit výrobu.

14.03.2022 Autodealers

Malosériový výrobce značky ALPINA z Buchloe u Mnichova se stává součástí BMW Group. Rodina Bovesiepenových, která továrnu vlastní, kupní cenu nezveřejnila. Uzavření transakce ještě podléhá různým odkladným podmínkám, zejména potom schválení příslušnými antimonopolními úřady.

11.03.2022 Autodealers

Koncern Volkswagen až do odvolání zastavuje výrobu aut v Rusku. Automobilka to zdůvodnila invazí ruských vojsk na Ukrajinu. Opatření se týká i dalších obchodních aktivit, zastaven až do odvolání je tak i vývoz aut ze skupiny VW do Ruska. K podobnému kroku v minulých dnech sáhly i některé další globální automobilky včetně Škody Auto.

04.03.2022 Autodealers

Časopis Automakers, partnerský magazín SDA, finančně podpořil dodávku zboží pro ženy a děti z Ukrajiny, kteří čekají na východní slovenské hranici v mrazivém počasí hodiny a dny na to, aby našli přechodný domov mimo válečné oblasti. Zásilku organizovala agentura CCL ve spolupráci s Červeným křížem.

03.03.2022 Autodealers

Škodě Auto chybí po ruské invazi díly od několika lokálních dodavatelů z Ukrajiny. Produkce vozů v montážním závodě v ukrajinském Solomonovu, určená pro místní trh, je pozastavena. V partnerském závodě s názvem Eurocar se vyrábí vozy Superb, Kodiaq, Karoq a Fabia Combi. Firma musela od začátku března omezit výrobu i v Česku.

02.03.2022 Autodealers

Slavnostní ceremoniál vyhlašování vítěze COTY 2022 odstartoval na ženevském výstavišti Palexpo 28. února v 17 hodin a přenášen byl živě prostřednictvím několika platforem. Vozem roku 2022 se stala Kia EV 6.

01.03.2022 Autodealers

Počet vozů, které prodala japonská značka Toyota na českém trhu, letos v únoru přesáhl 150 000. „Za tři uplynulá desetiletí do konce ledna automobilka v tuzemsku prodala 135 945 osobních a 13 775 lehkých užitkových automobilů, tedy celkem 149 720,“uvedl šéf importu Martin Peleška.

25.02.2022 Autodealers

Informace odjinud

Sony se chystá z Gran Turisma udělat televizní seriál

V rámci finanční prezentace zástupci Sony údajně potvrdili přípravu televizního seriálu vycházejícího z úspěšné herní závodní série Gran Turismo.
auto.cz

Mezinárodní řidičský průkaz: Kde ho vyžadují? Jaké typy existují? A jak ho získat?

Pokud se chystáte řídit mimo území Evropy, budete kromě klasického řidičáku nejspíš potřebovat i mezinárodní řidičský průkaz. Víte ale, jaké typy existují, kde je vyžadují a jak ho získat?
auto.cz

Stávají se 3 výfuky standardem? Příkladů přibývá!

Jeden až dva výfuky jsou překonány, trh zná stále více modelů se třemi koncovkami. Rozmnožení postihlo evropské i asijské automobilky.
auto.cz

Musím mít cíl, za kterým jít. Tak se rodí motivace, říká Bottas

Chci být pilotem formule 1, vykřikoval před čtvrt stoletím snad na každého v rodné obci Nastola tehdy šestiletý Fin Valtteri Bottas. Že uspěje, nevěřil nikdo.
auto.cz

Chcete ještě pohodlnější Bentley? Volte novou verzi Azure

Pro ty, kterým by snad vozy Bentley připadaly málo komfortní, značka připravila řešení. Verze Azure se zaměřuje na pohodlí na dlouhých cestách a je dostupná pro všechny modely.
auto.cz

Vybrali jsme stylové roadstery, které jsou dobrou investicí a nezruinují vás

Výběr nevšedních roadsterů zaměřuje neokoukané veterány dostupné cenově. Navzdory zdražování je možné vybrat sběratelské modely odolné proti dalším ekonomickým výkyvům.  
auto.cz

Tenhle Defender s motorem z Corvette a barvou od Lamborghini nepřehlédnete

Vskutku unikátní restomod Land Roveru Defender používá stejný motor jako Chevrolet Corvette a matný zelený lak karoserie si vypůjčil od Lamborghini.
auto.cz

Bentley R-Type Continental slaví 70 let, šlo o nejdražší vůz své doby

Ve své době šlo o nejrychlejší čtyřmístný vůz na světě a současně také o nejdražší produkční automobil na světě.
auto.cz

Nový Caterham Seven 420 Cup má být nejlepší silniční model na okruhy

Nový model vyplňuje mezeru mezi modely 420R a Seven Championship Car
auto.cz

Alpina modernizovala modely B3 a D3 S, benzínová verze dostala vyšší výkon

Po nedávném faceliftu BMW řady 3 přichází aktualizované Alpiny B3 a D3 S, které z něj vychází. Dostupné jsou s karoseriemi sedan i kombi.
auto.cz

Lamborghini něco chystá. Zaregistrovalo si jméno Revuelto!

Lamborghini si 25. května 2022 nechalo zaregistrovat ochrannou známku na jméno Revuelto. Co pro nás pod tímto jménem Lamborghini připravuje?
auto.cz

Škodovácké odbory: Úprava továren na elektromobilitu se neobejde bez omezení výroby

Předělání továren automobilky Škoda Auto na elektromobilitu se neobejde bez zásadního omezení výroby, řekl pro dnešní vydání týdeníku Škodovácký odborář předseda podnikové rady Jaroslav Povšík.
auto.cz

Volkswagen Taigo 1.5 TSI 110 kW DSG Style – Neposedný Brazilec

Původem brazilský Volkswagen s tolik populární karoserií SUV kupé se k nám do redakce podíval podruhé. Opět ve výbavě Style a s dvouspojkovou automatickou převodovkou. Tentokrát jej však místo motoru 1.0 TSI poháněla větší jednotka. Jak se nám s ním jezdilo? 
auto.cz

Volvo 700 (1982-1992): Švédské kontejnery a cihly měly zvláštní půvab

Tvarům automobilů švédského Volva dominovaly v předposlední a poslední dekádě minulého století výrazné hrany. Ty se poprvé objevily před čtyřiceti lety, kdy byl představen model 760.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.