Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


COTY 2018 má sedm finalistů

01.12.2017 Autodealers

Jury odborné ankety COTY (Car of the Year) zveřejnila sedm automobilových novinek, jež se utkají o prestižní titul COTY 2018. Letošní ročník ankety evropský Vůz roku 2018 (COTY) tedy zná své favority!

Auto roku 2018: začíná hlasování novinářů

23.11.2017 Autodealers

Anketu auto roku 2018 čekají v pátek 24 listopadu předváděcí jízdy nominovaných vozů v Hotelu Čertousy v Horních Počernicích. Novináři zároveň zahájí hlasování odborné poroty, poslední hlasy musí na pořádající SDA dorazit 30. listopadu.

Ford předal jubilejní 300 000. vůz prodaný v ČR

22.11.2017 Autodealers

Generální ředitel české FMC Jan Laube předal zákazníkovi 300 000. Ford prodaný v České republice prostřednictvím oficiální dealerské sítě od roku 1991. Jubilejním vozem byl Transit, který šéf importu předal 22. listopadu zástupcům společnosti Geco v dealerství K+K ve Vestci u Prahy.

Brisk rozšíří investice v ruském Togliatti

21.11.2017 Autodealers

Podnikatelská mise, která v Rusku doprovází prezidenta Miloše Zemana, pořádá 21. listopadu velké podnikatelské fórum za účasti prezidenta. České firmy na něm chtějí podepsat 13 kontraktů v hodnotě přes 20 miliard korun. Z automobilového průmyslu má největší plány Brisk Tábor.

Iveco má velkou zakázku od BusLine

20.11.2017 Autodealers

IVECO BUS posiluje svojí pozici v České republice podpisem rámcové smlouvy se společností BusLine, jedním z největších českých autobusových dopravců. Na základě rámcové smlouvy může BusLine nakoupit až 399 nových vozů a většina z nich se bude vyrábět ve Vysokém Mýtě. První dodávky se uskuteční ještě do konce roku 2017.

Ford pověřil DHL řízením dodávek dílů

14.11.2017 Autodealers

DHL uzavřela novou smlouvu o zajišťování služeb v oblasti řízení nákladní dopravy jako hlavní logistický partner společnosti Ford Motor Company. DHL Supply Chain bude na základě této smlouvy řídit přepravu prototypů dílů od dodavatelů do výzkumných a vývojových středisek společnosti Ford na celém světě.

ČLFA letos rozpůjčovala 121,46 mld. korun

08.11.2017 Autodealers

Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly klientům v prvních třech čtvrtletích letošního roku prostřednictvím leasingu, úvěrů a factoringu 121,46 miliardy korun, to je o 5,2 % více než ve stejném období roku 2016.

Letňany hostí veletrh Racing Expo

07.11.2017 Autodealers

Premiérový ročník veletrhu motoristického sportu Racing Expo se uskuteční ve dnech 9. až 11. listopadu 2017 v areálu PVA Expo Praha v Letňanech. Co bude k vidění?

FMX Gladiator Games v sobotu 4. listopadu

03.11.2017 Autodealers

Osobnosti české i světové FMX scény si dají 4. 11. sraz v Praze, aby zazářily na nejstarší evropské freestyle motokrosové show, FMX Gladiator Games. Diváci navíc budou mít jedinečnou šanci setkat se s legendami světa FMX tváří v tvář, potřást si s obdivovanými jezdci rukou, odnést si jejich autogram nebo si poří dit společnou fotku.

Autorevue.cz s novým šéfredaktorem

01.11.2017 Autodealers

Portál Autorevue.cz, který vlastní v rámci CNC miliardář Daniel Křetínský, mění šéfredaktora. Dosavadní šéf redakce Radek Pecák odešel 31. října z pozice a bude s portálem nadále spolupracovat na externí bázi. Kdo ho nahradí?

Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers

Informace odjinud

Tohle je ten nejbláznivější Chevrolet Corvette na světě. Je to zvýšený pick-up!

Jestliže je vám třetí generace Chevroletu Corvette málo, můžete si z ní postavit bláznivý monster truck. Jeden takový byl teď na prodej.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Mohs Ostentatienne Opera Sedan: Bizarní luxusní hatchback s dveřmi na zádech

Bruce Baldwin Mohs je pozapomenutým jménem automobilové historie. Přitom zemřel teprve nedávno a konstruoval vskutku nevšední stroje...
Celý článek na AUTO.CZ >>

FCA kupuje, renovuje a prodává klasické vozy svých italských značek

Fiat Chrysler Automobiles prostřednictvím své divize zaměřené na historii spouští nový program, který je zaměřen na renovace a prodej klasických modelů značek Alfa Romeo, Abarth, Fiat a Lancia.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Elektrický Hyundai Kona uvidíme ještě před Ženevou. Kdy a kde?

SUV na elektřinu vycházející z extravagantního modelu Kona spatříme ještě před březnovým autosalonem v Ženevě. Automobilka jej ukáže online.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Nová Kia Ceed odhaluje detaily. Rozměry se nezmění, novinkou bude 1.4 T-GDI

Nová generace korejského kompaktu si navzdory nové platformě uchová délku 4,3 metru. Mezi motory se objeví 1.4 T-GDI jako nástupce šestnáctistovky.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Premiéra nového Touaregu se blíží

Volkswagen chystá premiéru další generace modelu Touareg. Představí se 23. března kde jinde než v Pekingu. K dispozici je zatím první skica.
Celý článek na e-flotila.cz >>

Volkswagen poodhaluje nový Touareg. Už víme, kdy dorazí!

Německá automobilka slaví jeden milion prodaných vozů Touareg prvních dvou generací, ta třetí se nám ukáže již zanedlouho.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Siemens vyzývá ABB. Jeho nabíječky mají výstupní napětí až 920 Voltů

Zatím se v Česku téměř výhradně instalovaly rychlonabíjecí stanice společnosti ABB. Využívat je můžou například zákazníci energetického gigantu ČEZ i Pražské energetiky. Siemens ovšem přišel s novým typem stanice....
Celý článek na autonaelektrinu.cz >>

Další rána: Rallycross má být kompletně elektrický už za dva roky!

O rallycrossovém šampionátu s elektromobily se objevují nejrůznější zprávy již několik let. Podle těch nejnovějších se mají elektromobily stát od roku 2020 hlavní kategorií světového rallycrossu.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Elektromobily, tunely, rakety i plamenomety. V čem všem už má Elon Musk prsty?

Jedni jej milují, druzí mu nemohou přijít na jméno. Elon Musk patří mezi nejkontroverznější postavy současnosti, za jakými projekty už stojí?
Celý článek na AUTO.CZ >>

Češi a ojetiny: Kolik za auta utrácíme? A jaká je naše nejoblíbenější barva?

Společnost Das WeltAuto věnující se prodeji ojetých vozů uveřejnila čísla za loňský rok. O českých zákaznících se dozvídáme celou řadu informací.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Americké řidiče trápí posypová sůl. Za opravy kvůli ní utratí desítky miliard ročně

Zámořská studie odhaluje, jak moc autům škodí posypová sůl a rozmrazovací látky. Za posledních pět let vynaložili Američané na opravy miliardy dolarů.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Billboardové pošťuchování BMW a Audi má pokračování! A opět baví svět

Určitě si vzpomenete na několik let starou reklamní válku značek BMW a Audi. Netrvadlo dlouho a dočkali jsme se pokračování!
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kterou Toyotu si Češi kupují nejčastěji jako hybrid? Kromě Priusu je to RAV4

Celkově tvoří hybridy pouze 24 procent českých prodejů značky Toyota, u některých modelů je to ale výrazně víc. Zřejmě díky cenové politice je tím nejúspěšnějším největší model RAV4.
Celý článek na e-flotila.cz >>

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.