Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Patnáct let řídil Arnault Leglay několik poboček Arvalu v řadě zemí, od Rumunska přes Brazílii a Chile až po Českou republiku. V srpnu divizi opustí a nastupuje jako CEO severských zemí v BNP Paribas Leasing Solutions, která spadá také do skupiny BNP Paribas Group. Na pozici generálního ředitele Arval CZ ho střídá nový manažer.

09.07.2021 Autodealers

Bývalý novinář Radek Laube vystřídal na začátku července na pozici PR manažera Autodromu Most Jana Foukala a začal svým někdejším kolegům posílat první tiskové zprávy. Radek je zodpovědný za veškerou komunikaci Autodromu Most s médii a jeho úkolem bude kromě toho vytvořit i novou komunikační strategii mosteckého okruhu a polygonu.

09.07.2021 Autodealers

Po pěti letech odejde z vedení ŠKODA AUTO Deutschland Frank Jürgens. Proč odchází? Na začátku příštího roku ho nahradí manažer, který přichází z Mladé Boleslavi.

07.07.2021 Autodealers

Česká vláda pokračuje v rozvolňování protiepidemických opatření. AutoSAP a OS KOVO jednoznačně podporují obezřetný přístup k pandemiii covid-19 a apeluje na představitele ČR směrem ke koncepční připravenosti na další vývoj pandemie a k udržení těchto přínosů.

07.07.2021 Autodealers

Škoda Auto zastavila 28. června výrobu kvůli nedostatku komponentů továrnu v Kvasinách. Také hlavní závod v Mladé Boleslavi čeká přerušovaná výroba, stejně jako továrnu ve Vrchlabí, kde se vyrábí převodovky. Chybí především čipy z Asie a USA, ale také další komponenty.

30.06.2021 Autodealers

Největší evropský dodavatel pro automobilový průmysl Robert Bosch otevřel poblíž Drážďan továrnu na čipy. Investoval do ní jednu miliardu eur (25,4 miliardy Kč), což je zatím její největší investice, uvedla agentura Reuters.

18.06.2021 Autodealers

Nemovitostní skupina URBANITY zahájila v průmyslovém areálu v Tachově výstavbu výrobní haly pro francouzského dodavatele automotive plastů Eurostyle Systems. Hala bude součástí nově vznikajícího průmyslového kampusu, který nahradí stávající městský brownfield o rozloze 22 hektarů.

17.06.2021 Autodealers

ŠKODA AUTO rozvíjí svoji pomoc v oblasti sociálních služeb, a proto opět poskytla automobily organizacím zaměřeným na sociální péči. Celkem 8 modelů ŠKODA KAROQ bylo slavnostně předáno 10. června v Opočně.

15.06.2021 Autodealers

Hosty slavnostního otevření galerie Galerie Čermák Eisenkraft vozily prémiové automobily BMW. „Tato spolupráce zapadá do celosvětového přístupu BMW k podpoře kultury a umění, a následuje tak podobná partnerství známá i z jiných světových metropolí,“ uvedla značka.

10.06.2021 Autodealers

Milovníky motoristického sportu potěší právě vyšlá kniha Petra Dufka s názvem „Škoda Motorsport – 120 let na závodních tratích“. Autor ji představil 8. června v prostorách autosalonu Škoda Auto Opat v Nupakách u Prahy.

09.06.2021 Autodealers

Informace odjinud

Sony se chystá z Gran Turisma udělat televizní seriál

V rámci finanční prezentace zástupci Sony údajně potvrdili přípravu televizního seriálu vycházejícího z úspěšné herní závodní série Gran Turismo.
auto.cz

Mezinárodní řidičský průkaz: Kde ho vyžadují? Jaké typy existují? A jak ho získat?

Pokud se chystáte řídit mimo území Evropy, budete kromě klasického řidičáku nejspíš potřebovat i mezinárodní řidičský průkaz. Víte ale, jaké typy existují, kde je vyžadují a jak ho získat?
auto.cz

Stávají se 3 výfuky standardem? Příkladů přibývá!

Jeden až dva výfuky jsou překonány, trh zná stále více modelů se třemi koncovkami. Rozmnožení postihlo evropské i asijské automobilky.
auto.cz

Musím mít cíl, za kterým jít. Tak se rodí motivace, říká Bottas

Chci být pilotem formule 1, vykřikoval před čtvrt stoletím snad na každého v rodné obci Nastola tehdy šestiletý Fin Valtteri Bottas. Že uspěje, nevěřil nikdo.
auto.cz

Chcete ještě pohodlnější Bentley? Volte novou verzi Azure

Pro ty, kterým by snad vozy Bentley připadaly málo komfortní, značka připravila řešení. Verze Azure se zaměřuje na pohodlí na dlouhých cestách a je dostupná pro všechny modely.
auto.cz

Vybrali jsme stylové roadstery, které jsou dobrou investicí a nezruinují vás

Výběr nevšedních roadsterů zaměřuje neokoukané veterány dostupné cenově. Navzdory zdražování je možné vybrat sběratelské modely odolné proti dalším ekonomickým výkyvům.  
auto.cz

Tenhle Defender s motorem z Corvette a barvou od Lamborghini nepřehlédnete

Vskutku unikátní restomod Land Roveru Defender používá stejný motor jako Chevrolet Corvette a matný zelený lak karoserie si vypůjčil od Lamborghini.
auto.cz

Bentley R-Type Continental slaví 70 let, šlo o nejdražší vůz své doby

Ve své době šlo o nejrychlejší čtyřmístný vůz na světě a současně také o nejdražší produkční automobil na světě.
auto.cz

Nový Caterham Seven 420 Cup má být nejlepší silniční model na okruhy

Nový model vyplňuje mezeru mezi modely 420R a Seven Championship Car
auto.cz

Alpina modernizovala modely B3 a D3 S, benzínová verze dostala vyšší výkon

Po nedávném faceliftu BMW řady 3 přichází aktualizované Alpiny B3 a D3 S, které z něj vychází. Dostupné jsou s karoseriemi sedan i kombi.
auto.cz

Lamborghini něco chystá. Zaregistrovalo si jméno Revuelto!

Lamborghini si 25. května 2022 nechalo zaregistrovat ochrannou známku na jméno Revuelto. Co pro nás pod tímto jménem Lamborghini připravuje?
auto.cz

Škodovácké odbory: Úprava továren na elektromobilitu se neobejde bez omezení výroby

Předělání továren automobilky Škoda Auto na elektromobilitu se neobejde bez zásadního omezení výroby, řekl pro dnešní vydání týdeníku Škodovácký odborář předseda podnikové rady Jaroslav Povšík.
auto.cz

Volkswagen Taigo 1.5 TSI 110 kW DSG Style – Neposedný Brazilec

Původem brazilský Volkswagen s tolik populární karoserií SUV kupé se k nám do redakce podíval podruhé. Opět ve výbavě Style a s dvouspojkovou automatickou převodovkou. Tentokrát jej však místo motoru 1.0 TSI poháněla větší jednotka. Jak se nám s ním jezdilo? 
auto.cz

Volvo 700 (1982-1992): Švédské kontejnery a cihly měly zvláštní půvab

Tvarům automobilů švédského Volva dominovaly v předposlední a poslední dekádě minulého století výrazné hrany. Ty se poprvé objevily před čtyřiceti lety, kdy byl představen model 760.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.