Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Motonovináři si dlouhá léta chodili pro testovací vozy Citroenu, DS, Peugeotu, Opelu i Fiatu na importy značek, od roku 2017 byla sjednocená flotila Stellantisu k mání v Car Parku Emila Freye v Pražské ulici v Hostivaři. Od dubna je to jinak.

03.04.2023 Autodealers

Ředitelka značky DS Martina Bedrnová uvedla 31. března na trh novou DS 3. Národní mediální premiéru hostila pražská galerie Hauch, ukázali se také noví ambasadoři značky.

03.04.2023 Autodealers

Cubex Centrum Praha hostilo 30. března výroční tiskovou konferenci značek Toyoty a Lexus. Generální ředitel značek Toyota a Lexus Martin Peleška připomněl 30leté výročí Toyoty na českém trhu a hovořil také o výsledcích obou značek za uplynulé období a plánech na letošní rok.

30.03.2023 Autodealers

Definitivní schválení normy omezující prodej nových aut se spalovacími motory po roce 2035 budou dnes mít v rukou ministři energetiky zemí Evropské unie. Kromě toho by se mohli shodnout také na dalším dobrovolném omezení spotřeby plynu či na pravidlech zavádění vodíku a biometanu do plynové infrastruktury.

28.03.2023 Autodealers

Tréninkové centrum Porsche ČR ve Zlatníkách hostilo odborný seminář na téma oprav trakčních baterií spojených s platformou MEB koncernu Volkswagen (Audi, VW, Škoda, SEAT i Cupra).

26.03.2023 Autodealers

Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v únoru meziročně zvýšil o 11,5 procenta na 802 763 vozů, růst vykázal už sedmý měsíc za sebou. Vyplývá to z údajů , které v úterý zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).

26.03.2023 Autodealers

Značky CITROËN a PEUGEOT předaly v rámci programu HANDYCARS auta charitě. HANDYCARS, program mobility osob se zdravotním postižením, je společným projektem značek CITROËN, PEUGEOT a OPEL.

26.03.2023 Autodealers

Šéf automobilky SEAT Wayne Griffiths představil na výroční tiskovce v Barceloně hospodářské výsledky automobilky za rok 2022 a oznámil další kroky v realizaci své strategie.

23.03.2023 Autodealers

V Otázkách Václava Moravce se 19. března sešli manažer Škody Auto Martin Jahn a bývalý premiér Mirek Topolánek. Jedním z témat bylo zavedení normy Euro 7.

20.03.2023 Autodealers

BeRider od Škoda Auto DigiLab po zimní pauze zahajuje novou sezónu. Všechny její elektroskútry prošly údržbou a s blížícím se jarem jsou opět k dispozici uživatelům. Od pondělí 6. března je v provozu bezmála 200 strojů a další budou přibývat.

12.03.2023 Autodealers

Informace odjinud

Nová Alfa Romeo Brennero bude i na elektřinu. Víme, jak vypadá!

Italská automobilka pomalu ožívá a rozrůstá se. Novým základním modelem se co nevidět stane malý crossover Brennero, který využije základ Jeepu Avenger či Fiatu 600. Vedle spalovacích motorů nabídne i bezemisní pohon.
auto.cz

Jak se testuje most: Nebojte se, nespadne

Šest nákladních aut najíždí na začátek nového mostu přes železniční trať ve Strančicích. Dohromady váží 180 tun a za chvilku budou představovat balast při zátěžové zkoušce.
auto.cz

Závodní Hyundai Ioniq 5 N se rychle blíží. Představí se i s vlastním šampionátem

Hyundai láká na blížící se debut závodního Ioniqu 5 N, který vzniká pro vlastní okruhový šampionát. Jednotlivé týmy se budou odlišovat i unikátním falešným zvukem.
auto.cz

Škoda se vrací do Kazachstánu. Pomůže tím nahradit ztráty z Ruska a Číny

Mladoboleslavská automobilka se vrací na perspektivní trh v Kazachstánu, na kterém by do roku 2028 ráda získala pětiprocentní podíl, čímž by alespoň částečně vyvážila ztráty z Ruska a Číny, která ještě nedávno byla největším odbytištěm Škody.
auto.cz

Operativní leasing krok za krokem: Na co si dát pozor?

Auto na operativní leasing má dvě výhody: neplatíte vysokou částku na začátku a během let nic neřešíte. Tedy skoro nic. Jaké jsou ony malé povinnosti?
auto.cz

Dvě české posádky na East African Safari Classic Rally

Český tým ACCR Racing21 nasazuje dva soutěžní speciály v 11. ročníku mezinárodní automobilové soutěže historických automobilů East African Safari Classic Rally 2023. Legendárního podniku se účastní celkem 63 vozů.
auto.cz

Nový Volkswagen T-Cross má českou cenu: Začíná od 519 tisíc korun

Nový Volkswagen T-Cross vstupuje do předprodeje v Česku a má oficiální český ceník. Vylepšenou novinku koupíte se základní cenou lehce přesahující půl milionu korun.
auto.cz

Unikátní Chiron se inspiruje nejslavnějším Bugatti všech dob

Nejnovější opravdu jedinečné Bugatti Chiron Super Sport vzniklo jako dárek k sedmdesátým narozeninám a inspiruje se nejslavnějším historickým Bugatti všech dob.
auto.cz

Škoda Motorsport odhaluje ekologii v rallye. Už vyvíjí i závodní Enyaq

Dokonce i ve světě vrcholného motorsportu se už přemýšlí „ekologicky a udržitelně“, což významně ovlivňuje vývoj soutěžních speciálů i logistiky okolo závodů. Mladoboleslavská Škoda Motorsport nám tak dává nahlédnout na fakta, jak to vypadá ve skutečnosti.
auto.cz

Ford LTD Crown Victoria (1980–1991): Velká auta ve službách firemních flotil a policie

Velké sedany a kombi Ford LTD Crown Victoria měly pohon zadních kol motory V8 s objemem 4,2 až 5,8 litru. Často jej používaly firemní flotily a americká i britská policie.
auto.cz

Firmy ve velkém skupují nová luxusní auta. Vyšším daním se vyhnou už jen pár týdnů

S koncem tohoto roku přijdou firmy o dva významné nástroje, jakými si dosud mohly výrazně zlevnit nákup nových automobilů. Od příštího roku totiž začne platit dvoumilionový limit pro odpočet daně z přidané hodnoty z kupní ceny vozu, zároveň už nebude možné uplatňovat mimořádné odpisy.
auto.cz

Dražba kalendáře Pirelli 2024 vynesla slušnou částku. Půjde na dobrou věc

Tradiční aukce slavného kalendáře letos probíhala pomalejším tempem. V závěru však přihazování zájemců zrychlilo a finální částka dosáhla 200.000 Kč. Ty jako v minulosti poputují Masarykovu onkologickému ústavu v Brně.
auto.cz

Za volantem modernizované Škody Enyaq: Spousta změn pro lepší vůz

Po technické stránce poměrně důkladnou modernizaci označuje Škodovka jako „modelovou péči“ pro rok 2024 a zatímco změny ve vzhledu aby jeden pohledal, baterie jsou efektivnější, rychleji se nabíjí, elektromotory jsou podstatně silnější a dojezd na jedno nabití se také prodloužil. Novinky jsem zkoušel v zasněžených Alpách.
auto.cz

Armáda testuje autonomní Ford F-150. Má projet snad všude

Vojenský Ford F-150 se speciálními jednotkami DefensePod na bocích umí projet přes kameny, prachem i vodou. Americká armáda jej testuje ve spolupráci s technologickou společností Kodiak Robotics, která pracuje na vývoji autonomního řízení.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Gigafactory VW v Líních nebude

Česká vláda projednávala na středečním zasedání podporu uvažované gigafactory na baterie koncernu Volkswagen. Do tohoto jednání přišla informace, že automobilka plány na stavbu továrny prozatím ruší.

Celý článek

Scania najala novou PR agenturu

Agentura Better měla pro Scanii původně dělat správu výkonnostních kampaní, ale nakonec si obě strany dohodly větší byznys. Firma nakonec bude mít v České republice, na Slovensku a v Maďarsku na starosti celou komunikaci značky Scania.

Celý článek

Scania najala novou PR agenturu

Agentura Better měla pro Scanii původně dělat správu výkonnostních kampaní, ale nakonec si obě strany dohodly větší byznys. Firma nakonec bude mít v České republice, na Slovensku a v Maďarsku na starosti celou komunikaci značky Scania.

Celý článek

Toyota Kolín plánuje nulové emise při výrobě aut

Výrobní závod Toyota Motor Manufacturing Czech Republic v Kolíně chce do roku 2030 dosáhnout uhlíkové neutrality a již o deset let později by měl vytvářet nulové emise CO2. Hlavní oblastí, na kterou se zaměří, je redukce spotřeby energií, přechod na bezemisní zdroje a zlepšení technologií.

Celý článek

Ministři testují vodíkovou Toyotu Mirai

Šéf Toyoty ČR Martin Peleška předal ve středu 14. června dva vozy Mirai ministrům práce a sociálních věcí a životního prostředí. Členové vlády mají rok na to, aby otestovali jejich vodíkový pohon.

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka /KDU-ČSL/ a ministr životního prostředí Petr Hladík /KDU-ČSL/ už v minulosti nakupovali pro své resorty hybridy a elektromobily, teď se rozhodli rozšířit flotilu bezemisních vozů o vodíkový pohon. Od Toyoty si na rok pronajali za 20 000 korun měsíčně po jednom kusu Miraie.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.