Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Ke 31. květnu 2023 měla vypršet platnost takzvané blokové výjimky pro motorová vozidla. Díky ní platí majitelům záruka na jejich automobil i v případě využití služeb neautorizovaných servisů. Evropská unie nyní prodloužila platnost tohoto nařízení o dalších pět let.

27.06.2023 Autodealers

Šéf divize Das WeltAuto Porsche Česká republika Martin Kadečka pozval zástupce autorizovaných partnerských míst a vybrané novináře na „BEV Day“ do drážďanské továrny Gläserne Manufaktur, kde vznikají elektrické vozy Volkswagen ID.3.

27.06.2023 Autodealers

Šéf komunikace českého Fordu Petr Burián ukázal novinářům, spolu s vedoucími produktů, Zuzanou Zajícovou a Romanem Růžičkou, nové užitkové, a od nich odvozené i osobní verze modelů vozů Ford Transit Courier a Ford Transit Custom. Premiéru hostila karlínská galerie Hauch.

26.06.2023 Autodealers

Stellantis a Hon Hai Technology Group („Foxconn“) oznámily založení společného podniku SiliconAuto s účastí 50/50, který se bude věnovat vývoji a prodeji inovativních polovodičů. Polovodiče, určené pro automobilový průmysl a zejména skupinu Stellantis, budou dodávány od roku 2026.

22.06.2023 Autodealers

Přesně rok po položení základního kamene bylo slavnostně otevřeno Truck Centrum Mercedes-Benz ve Velkém Týnci u Olomouce, v části obce Vsisko. Jedná se o pobočku importu, který je akreditovaným dovozcem nákladních vozidel značek Mercedes-Benz a Fuso a má hlavní sídlo v Praze 5 – Stodůlkách.

19.06.2023 Autodealers

Magistrát hlavního města Prahy se zabývá návrhem, který by měl ukončit bezplatné parkování elektromobilů v Praze. Způsob rozhodování o dalším osudu tohoto opatření má již dnes negativní dopady na rozvoj elektromobility v České republice.

Asociace reprezentující automobilový a elektromobilní průmysl jsou přesvědčeny, že případné přijetí takového rozhodnutí by zvýšilo emise a hluk z dopravy v Praze a vyslalo nesprávný signál směrem k veřejnosti. Praha a její okolí jsou ekonomicky nejsilnější oblastí České republiky, a možnost zdarma zaparkovat v Praze při dojíždění do práce je jedním z mála benefitů, kterého se majitelům elektromobilů v Česku dostává. Nedostatečná podpora řadí Česko na jedno z posledních míst v Evropě v adopci lokálně bezemisní mobility.

07.07.2023 Svaz dovozců automobilů

Nové číslo časopisu Český autoprůmysl, který vydává Sdružení automobilového průmyslu přináší informace o transformaci společností v sektoru automotive, ale věnuje se i vztahu mezi podnikovou a akademickou sférou nebo přístupu bank k firmám z hlediska ESG.

14.06.2023 Autodealers

Technické muzeum hostilo úvodní tiskovou konferenci letošního ročníku vzpomínkové jízdy historických automobilů 1000 mil československých, jedné z významných veteránských akcí, která se letos koná mimo jiné i pod záštitou prezidenta ČR Petra Pavla a prezidentky SR Zuzany Čaputové.

13.06.2023 Autodealers

Jihočeské CB Auto položilo 5. června základní kámen nabíjecího hubu u Plané. Slavnosti se zúčastnili i špičky Škody Auto, města Planá nebo Českých Budějovic.

06.06.2023 Autodealers

Skupina Stellantis ve spolupráci s TotalEnergies a Mercedesem-Benz slavnostně zahájila provoz gigafactory na výrobu baterií společnosti Automotive Cells Company (ACC) v závodě Billy-Berclau/Douvrin ve Francii, první ze tří gigafactories plánovaných v Evropě.

02.06.2023 Autodealers

Informace odjinud

Nová Alfa Romeo Brennero bude i na elektřinu. Víme, jak vypadá!

Italská automobilka pomalu ožívá a rozrůstá se. Novým základním modelem se co nevidět stane malý crossover Brennero, který využije základ Jeepu Avenger či Fiatu 600. Vedle spalovacích motorů nabídne i bezemisní pohon.
auto.cz

Jak se testuje most: Nebojte se, nespadne

Šest nákladních aut najíždí na začátek nového mostu přes železniční trať ve Strančicích. Dohromady váží 180 tun a za chvilku budou představovat balast při zátěžové zkoušce.
auto.cz

Závodní Hyundai Ioniq 5 N se rychle blíží. Představí se i s vlastním šampionátem

Hyundai láká na blížící se debut závodního Ioniqu 5 N, který vzniká pro vlastní okruhový šampionát. Jednotlivé týmy se budou odlišovat i unikátním falešným zvukem.
auto.cz

Škoda se vrací do Kazachstánu. Pomůže tím nahradit ztráty z Ruska a Číny

Mladoboleslavská automobilka se vrací na perspektivní trh v Kazachstánu, na kterém by do roku 2028 ráda získala pětiprocentní podíl, čímž by alespoň částečně vyvážila ztráty z Ruska a Číny, která ještě nedávno byla největším odbytištěm Škody.
auto.cz

Operativní leasing krok za krokem: Na co si dát pozor?

Auto na operativní leasing má dvě výhody: neplatíte vysokou částku na začátku a během let nic neřešíte. Tedy skoro nic. Jaké jsou ony malé povinnosti?
auto.cz

Dvě české posádky na East African Safari Classic Rally

Český tým ACCR Racing21 nasazuje dva soutěžní speciály v 11. ročníku mezinárodní automobilové soutěže historických automobilů East African Safari Classic Rally 2023. Legendárního podniku se účastní celkem 63 vozů.
auto.cz

Nový Volkswagen T-Cross má českou cenu: Začíná od 519 tisíc korun

Nový Volkswagen T-Cross vstupuje do předprodeje v Česku a má oficiální český ceník. Vylepšenou novinku koupíte se základní cenou lehce přesahující půl milionu korun.
auto.cz

Unikátní Chiron se inspiruje nejslavnějším Bugatti všech dob

Nejnovější opravdu jedinečné Bugatti Chiron Super Sport vzniklo jako dárek k sedmdesátým narozeninám a inspiruje se nejslavnějším historickým Bugatti všech dob.
auto.cz

Škoda Motorsport odhaluje ekologii v rallye. Už vyvíjí i závodní Enyaq

Dokonce i ve světě vrcholného motorsportu se už přemýšlí „ekologicky a udržitelně“, což významně ovlivňuje vývoj soutěžních speciálů i logistiky okolo závodů. Mladoboleslavská Škoda Motorsport nám tak dává nahlédnout na fakta, jak to vypadá ve skutečnosti.
auto.cz

Ford LTD Crown Victoria (1980–1991): Velká auta ve službách firemních flotil a policie

Velké sedany a kombi Ford LTD Crown Victoria měly pohon zadních kol motory V8 s objemem 4,2 až 5,8 litru. Často jej používaly firemní flotily a americká i britská policie.
auto.cz

Firmy ve velkém skupují nová luxusní auta. Vyšším daním se vyhnou už jen pár týdnů

S koncem tohoto roku přijdou firmy o dva významné nástroje, jakými si dosud mohly výrazně zlevnit nákup nových automobilů. Od příštího roku totiž začne platit dvoumilionový limit pro odpočet daně z přidané hodnoty z kupní ceny vozu, zároveň už nebude možné uplatňovat mimořádné odpisy.
auto.cz

Dražba kalendáře Pirelli 2024 vynesla slušnou částku. Půjde na dobrou věc

Tradiční aukce slavného kalendáře letos probíhala pomalejším tempem. V závěru však přihazování zájemců zrychlilo a finální částka dosáhla 200.000 Kč. Ty jako v minulosti poputují Masarykovu onkologickému ústavu v Brně.
auto.cz

Za volantem modernizované Škody Enyaq: Spousta změn pro lepší vůz

Po technické stránce poměrně důkladnou modernizaci označuje Škodovka jako „modelovou péči“ pro rok 2024 a zatímco změny ve vzhledu aby jeden pohledal, baterie jsou efektivnější, rychleji se nabíjí, elektromotory jsou podstatně silnější a dojezd na jedno nabití se také prodloužil. Novinky jsem zkoušel v zasněžených Alpách.
auto.cz

Armáda testuje autonomní Ford F-150. Má projet snad všude

Vojenský Ford F-150 se speciálními jednotkami DefensePod na bocích umí projet přes kameny, prachem i vodou. Americká armáda jej testuje ve spolupráci s technologickou společností Kodiak Robotics, která pracuje na vývoji autonomního řízení.
auto.cz

Calendar


Public Besip SDA-CIA
Current month   

Events

Choose a day

Nejbližší akce

Members news

Gigafactory VW v Líních nebude

Česká vláda projednávala na středečním zasedání podporu uvažované gigafactory na baterie koncernu Volkswagen. Do tohoto jednání přišla informace, že automobilka plány na stavbu továrny prozatím ruší.

Celý článek

Scania najala novou PR agenturu

Agentura Better měla pro Scanii původně dělat správu výkonnostních kampaní, ale nakonec si obě strany dohodly větší byznys. Firma nakonec bude mít v České republice, na Slovensku a v Maďarsku na starosti celou komunikaci značky Scania.

Celý článek

Scania najala novou PR agenturu

Agentura Better měla pro Scanii původně dělat správu výkonnostních kampaní, ale nakonec si obě strany dohodly větší byznys. Firma nakonec bude mít v České republice, na Slovensku a v Maďarsku na starosti celou komunikaci značky Scania.

Celý článek

Toyota Kolín plánuje nulové emise při výrobě aut

Výrobní závod Toyota Motor Manufacturing Czech Republic v Kolíně chce do roku 2030 dosáhnout uhlíkové neutrality a již o deset let později by měl vytvářet nulové emise CO2. Hlavní oblastí, na kterou se zaměří, je redukce spotřeby energií, přechod na bezemisní zdroje a zlepšení technologií.

Celý článek

Ministři testují vodíkovou Toyotu Mirai

Šéf Toyoty ČR Martin Peleška předal ve středu 14. června dva vozy Mirai ministrům práce a sociálních věcí a životního prostředí. Členové vlády mají rok na to, aby otestovali jejich vodíkový pohon.

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka /KDU-ČSL/ a ministr životního prostředí Petr Hladík /KDU-ČSL/ už v minulosti nakupovali pro své resorty hybridy a elektromobily, teď se rozhodli rozšířit flotilu bezemisních vozů o vodíkový pohon. Od Toyoty si na rok pronajali za 20 000 korun měsíčně po jednom kusu Miraie.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Cooperate with

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.